Kiedy warto skorzystać z usług doradcy podatkowego?

Niezależnie od tego czy jesteś przedsiębiorcą czy osobą prywatną, musisz rozliczać się z podatku. W razie jakichkolwiek wątpliwości i problemów, może Ci pomóc doradca podatkowy. Przeczytaj dlaczego warto skorzystać z jego pomocy.

Kim jest doradca podatkowy?

Doradca podatkowy to zawód w Polsce jeszcze nowy, ale już cieszy się dużym zaufaniem. Łączy on cechy prawnika i doradcy finansowego. Doradca podatkowy jest też często mylony z księgowym. Zupełnie niesłusznie, poniewaz jego kompetencje sa znacznie wyższe. Do głównych zadań doradcy podatkowego należy ochrona praw i interesów podatnika. Tak więc doradca podatkowy doradza mu w kwestiach prawnych i finansowych związanych z podatkami, reprezentuje go także w urzędach. Ważną kwestią jest to, że doradca podatkowy posiada uprawnienia nadane przez Ministerstwo Finansów. 

Doradca podatkowy to wymagający zawód. Aby otrzymać powyższe uprawnienia aplikant musi zdać egzamin państwowy przed Państwoawą Komisja Egzaminacyjna ds. Doradztwa Podatkowego. Zobowiązany jest on później do etycznego zachowania i objęty jest tajemnicą zawodową. Nie trzeba dlatego obawiać się o powierzenie mu poufnych informacji finansowych. 

Doradca podatkowy

Kiedy warto skorzystać z usług doradcy podatkowego?

Jak już zostało wspomniane, niezależnie od tego czy jesteś właścicielem firmy czy osobą prywatną, możesz skorzystać z usług doradcy podatkowego. Najlepiej to zrobić wtedy kiedy przepisy prawa podatkowego budzą wątpliwości. Licencjonowany doradca podatkowy może udzielić profesjonalnej porady w zakresie aktualnych przepisów prawa podatkowego. Głównym celem doradcy podatkowego jest przedstawienie swojemu klientowi korzystnych rozwiązań dzięki którym zoptymalizuje on swoje finanse i znacząco zmniejszy koszty.

Z pomocy doradcy podatkowego warto skorzystać w razie kontroli podatkowej lub postępowania podatkowego, ale także wtedy kiedy wydano decyzje o zobowiązaniu podatkowym wobec państwa.

W jakim zakresie pomaga doradca podatkowy?

Doradca podatkowy przeprowadzi przez gąszcz przepisów, ale także przeanalizuje stan faktyczny w świetle regulacji prawnych. Poza tym podpowie Ci jak najlepiej interpretować prawo podatkowe oraz wyjaśni Twoje prawa i obowiązki jako płatnika podatków.
Doradca podatkowy oraz biuro rachunkowe Białystokmoże Ci pomóc w wyborze najlepszego systemu podatkowego. Z jego usług możesz skorzystać wtedy, kiedy występujesz o wydanie indywidualnej interpretacji prawa podatkowego. Prawidłowe skonstruowanie wniosku ma w tym względzie kluczowe znaczenie. Doradca podatkowy może pomóc przedsiębiorstwom w odprowadzaniu składek ZUS, może on także sporządzać zeznania i deklaracje podatkowe. Dzięki temu możesz uniknąć wielu grzywn, którymi są obarczani podatnicy w razie jakichś nieprawidłowości. Doradca podatkowy jest też często pośrednikiem między instytucjami takimi jak urzędy a podatnikiem. Pomoże on opracować strategię postępowania z urzędem, a także będzie reprezentował klienta w razie kontroli podatkowej. Profesjonalny doradca podatkowy poprowadzi także księgi podatkowe dzięki którym ustalana jest podstawa opodatkowania.
Współpraca z doświadczonym doradcą podatkowym może zwiększyć bezpieczeństwo prowadzonej działalności, a także pomóc w racjonalnym gospodarowaniu finansami.

Sprawdź nasze ostatnie wpisy:

Kontakt

Adres:

15-814 Białystok Generała Józefa Hallera 14C

Numer telefonu

+48 535 353 726

E-mail:

biuro@bialystokbiurorachunkowe.pl

© Copyright 2020 Biuro Rachunkowe